Tipy k poslechu rádia - Rádio Retro 1938 - 1945
V pátek 13. března o půlnoci začalo vysílat Rádio Retro 1938–1945. Inspiruje se 70. výročím konce války, ale také výročím německé okupace 15. března 1939. Vše začíná už v roce 1938 „přímým přenosem“ sletové scény X. všesokolského sletu. Reportoval ji Franta Kocourek, o němž bude řeč také v dalších pořadech. Součástí Rádia Retro je také rozhlasová hra Jiřího Justa Klauni a vlastenci, kterou zároveň v neděli 15. března ve 20 hodin zařadila do programu Dvojka Českého rozhlasu. Dramaturg a průvodce vysíláním Tomáš Černý zařadil dále neopakovatelné vyprávění rozhlasové redaktorky Dity Skálové, která strávila větší část války v Terezíně, ale přežila také Auschwitz. Ke slyšení jsou relace BBC, dialogy Voskovce a Wericha z Hlasu Ameriky, pořady o atentátu na Heydricha a o Lidicích, o Mnichovu a také o konci války a norimberském procesu. Rádio Retro je možné poslouchat na internetu, ale také v digitálním rádiu (DAB). Program se každý den opakuje se 4hodinovým časovým posunem.
TIPY K POSLECHU RÁDIA RETRO 1938–1945
PÁTEK 13. BŘEZNA
13:12 Byl jsem sestřelen nad Francií
Dokumentární rozhlasová hra o letci, který musí vyřešit situaci, v níž jde o život. Vysílání BBC na krátké vlně, to nebyly jen zprávy a projevy. Rozhlasovou dramatickou hříčku natočili Ota Ornest a Josef Červinka.
13:58 V+W v Hlasu Ameriky
Jeden z mnoha dialogů slavné dvojice, tentokrát o německé Praze a zrádcích. Vysíláno 19. 8. 1941.
14:03 Kdo byli a jak se potkali Gabčík s Kubišem?
Jeden ze dvou hrdinů, kteří odstranili třetího muže nacistické říše, protektora Heydricha, a za svůj čin ve jménu vlasti zaplatili životem, si krátce vedl deník. Nad jeho stránkami, které zachycují mnohá jména a osudy, jakož i nad odtajněnými dokumenty z Velké Británie vypráví vojenský historik dr. Eduard Stehlík.
15:05 Smuteční slavnost za R. Heydricha
Z prvního nádvoří Pražského hradu se hlásí reportéři Josef Cincibus a Alfred Technik, aby zprostředkovali poklidný průběh aktu. Vysíláno 7. 6. 1942.
15:16 Jiří Suchý nad válečnými nahrávkami z archivu
Vzpomínky a komentáře k vybraným historickým záběrům.
16:00 Jiří Just: Klauni a vlastenci
Rozhlasová hra aneb Kabaretní seminář o podstatě humoru v Čechách. Dramaturgie Ivan Škapa, hudební spolupráce Radislav Nikodém. Účinkují Václav Postránecký, Jiří Klem, Zdeněk Ornest, Vilém Besser, Růžena Merunková a další. Režie Alena Adamcová. Natočeno 1983.
17:12 Ohlasy na atentát
Reportér ing. Josef Cincibus je vyslán s mikrofonem, aby zachytil ne názory, ale odsudky lidí na mnoha místech protektorátu. Natáčení v Klatovech se odehrává v osm hodin večer. Je 9. června 1942 a v těch chvílích se daleko odtud v Lidicích u Kladna schyluje k tragédii.
17:33 Hlášení poprav
Nekonečné seznamy popravených vrcholí zprávou o vyhlazení Lidic 10. 6. 1942.
17:38 Nesmrtelné Lidice
Další z mnoha dialogů Jiřího Voskovce a Jana Wericha z Hlasu Ameriky. Komentář k činnosti gestapa a pietní prohlášení k vypálení středočeské obce.
20:00 Epizoda jednoho života
Neopakovatelné vyprávění rozhlasové redaktorky Dity Skálové, která strávila větší část války v Terezíně, ale přežila také Auschwitz. Po celé desítky let své zážitky neříkala naplno, jen v náznacích a vždy s trochou nadsázky, která měla případného posluchače ušetřit rozpaků. Až v roce 1993 ji k ucelenému vylíčení válečných osudů židovského děvčete přemluvil Vlado Príkazský.
SOBOTA 14. BŘEZNA
2:12 Žena z Lidic
Z koncentračního tábora v Ravensbrücku se vrátila také paní Marie Jedličková. Redaktoru Josefu Cincibusovi se v rozhovoru svěřuje, že nemá žádné zprávy o svém synovi, nyní osmiletém Vašíkovi Jedličkovi. Netuší v té chvíli to, co my dnes s jistotou víme. Nacisté lhali, když ve zprávě o Lidicích použili formulaci o dětech daných na „náležité vychování“. Syn paní Jedličkové v době tohoto emotivního rozhovoru už nebyl naživu. Vysíláno 5. 9. 1945.
2:24 Norimberský proces
Výpovědi lidických žen a dětí před mezinárodním tribunálem. Na deskách hovoří Růžena Petráková (matka tří dětí), Marie Hanfová (17 let) a Marie Doležalová (15 let). Vysíláno v listopadu 1946.
4:00 Dobudujeme a ubráníme!
Záznam reportáže dr. Franty Kocourka ze závěrečné sletové scény X. všesokolského sletu v roce 1938. Emotivní výpověď nejen o reportérově brilanci, ale také o společenské náladě sklonku první republiky, která byla odhodlána bojovat za svou samostatnost a svobodu. Vysíláno 7. 7. 1938.
7:27 Abdikační projev prezidenta E. Beneše
Prezident zdůvodňuje národu své jednání a pohnutky, které ho vedou k tomuto činu. Vysíláno 5. 10. 1938.
9:12 Březen 1939
Výběr snímků z počátku německé okupace komentuje redaktor Václav Cibula. Natočeno 1999.
10:31 Den wehrmachtu ve vysílání pražského rozhlasu aneb Nově objevené části legendární reportáže Franty Kocourka
Uvádí Jiří Hubička.
11:00 Jen se nesmířit s ničím, co je nespravedlivé
Zvukový portrét novináře, publicisty a rozhlasového reportéra dr. Franty Kocourka, který zemřel v Osvětimi 13. 5. 1942. Z archivních záznamů a dochovaných textů, z nichž mj. plyne, že dr. Kocourek se neváhal přít ani s německou cenzurou, připravil Tomáš Černý. Spolupracovali Bronislava Janečková, ing. Josef Cincibus a Stanislav Motl. Natočeno 2012.
12:35 My jedeme za poctivou prací
Reportáž dr. Franty Kocourka z Wilsonova nádraží v Praze, odkud odjíždí jeden z vlaků vezoucích české dělníky na práci do Velkoněmecké říše. Vysíláno 20. 4. 1939.
13:00 S úctou pěvci Máje
Několik záběrů z pozoruhodné reportáže o druhém pohřbu Karla Hynka Máchy 7. května 1939 vybral a s ing. Josefem Cincibusem komentuje Tomáš Černý.
13:36 Zahájení českého vysílání z Londýna
Na krátké vlně hovoří Jan Masaryk a otevírá každodenní program, jehož poslech je v protektorátu přísně zakázán pod trestem káznice nebo i smrti. Vysíláno 8. 9. 1939.
13:40 Edvard Beneš z Londýna
K bojovému odhodlání vyzývá exilový prezident na krátké vlně BBC. Vysíláno 19. 9. 1939.
14:03 Stanislav Motl nad válečnými nahrávkami z archivu
Známý publicista a znalec historie si vybírá a komentuje snímky nesoucí řadu příběhů.
DALŠÍ TIPY K POSLECHU RÁDIA
PONDĚLÍ 16. BŘEZNA
9:30 ČRo Vltava – Lenka Procházková: Humří oči
Povídka současné české spisovatelky. Připravila Eva Willigová. Účinkuje Lucie Trmíková. Režie Petr Mančal.
15:05 ČRo Vltava – Czeslaw Milosz: Abeceda (1/3)
Fragmenty ze stejnojmenné knížky úvah a zamyšlení polského básníka,
esejisty a nositele Nobelovy ceny za literaturu. Přeložil Václav Burian.
Účinkuje Otakar Brousek. Režie Vlado Rusko.
Vysílá se také v úterý a ve středu ve stejném čase.
19:30 ČRo Vltava – Koncertní sezóna
88. koncertní sezona Symfonického orchestru Českého rozhlasu 2014–15. Přímý přenos 8. abonentního koncertu řady Klasika s noblesou z Dvořákovy síně Rudolfina v Praze. Řídí Ondrej Lenárd. Sólista Michael Barenboim (housle). Lukáš Hurník: Souvětí pro orchestr (14 min). – Max Bruch: Koncert pro housle a orchestr č. 1 g moll op. 26 (26 min). – Johannes Brahms: Symfonie č. 1 c moll op. 68 (47 min). Uvádí Jitka Novotná.
21:00 ČRo Dvojka – Klub osamělých srdcí seržanta Pepře
Připravil a uvádí Jiří Černý.
22:00 ČRo Vltava – Eugéne Ionesco: Bahno
Povídka francouzského spisovatele. Z překladu Jiřího Našince připravil Petr Turek. Účinkuje Jiří Ornest. V roce 2005 natočil Vlado Rusko.
ÚTERÝ 17. BŘEZNA
9:30 ČRo Vltava – Petr Stančík: Dvě cesty Toníka Dvořáka
Humoreska současného českého spisovatele. Připravila Eva Willigová. Účinkuje Michal Pavlata. Režie Vlado Rusko.
20:00 ČRo Vltava – Koncertní sezóna
Robert Schumann: Koncert pro klavír a orchestr a moll op. 54 (30 min). Hrají Svjatoslav Richter a Státní filharmonie Varšava, řídí Witold Rowicki. – Sergej Prokofjev: Sonáta pro klavír č. 2 d moll op. 14 (19 min). Hraje Svjatoslav Richter. – Ludwig van Beethoven: Koncert pro klavír a orchestr č. 3 c moll op. 37 (35 min). Hrají Svjatoslav Richter a Česká filharmonie, řídí Karel Ančerl.
21:30 ČRo Vltava – Petr Michálek: Domeček
Na začátku byla sladká představa o teplém domově, bylinkové zahrádce a grilování s kamarády. Na konci prázdný dům, kam si manželka přichází pro šrouby od postele. Vítězná hra soutěže A. Radoka. Rozhlasová úprava Petr Michálek. Hudba Jakub Kudláč. Dramaturgie Klára Novotná. Režie Natália Deáková. Osoby a obsazení: Marika (Marika Procházková) a Petr (Luboš Veselý). Natočeno v roce 2013.
STŘEDA 18. BŘEZNA
9:30 ČRo Vltava – Gustav Meyrink: Praha
Optimistické líčení města ve čtyřech obrazech. Z překladu Františka Marka připravila Jiřina Tejkalová. Účinkuje Petr Stach. Režie Petr Mančal.
20:00 ČRo Vltava – Akademie
Velikost a tajemství Svjatoslava Richtera. U příležitosti 100. výročí narození jednoho z nejvýraznějších umělců 20. století nabízíme mozaiku z pianistových vzpomínek, glos a deníků a z postřehů a vzpomínek Zuzany Růžičkové a Ivana Moravce i ukázky z dobových recenzí a řadu unikátních živých nahrávek. Připravili Jindřich Bálek, Pavel Ryjáček a Petr Kadlec.
21:45 ČRo Vltava – Hugo Lavett: Smrt u jezera
Na pobřeží jezera blízko švédského Loftahammeru je nalezeno tělo ženy, nesoucí známky násilí. Hlavním podezřelým z vraždy je její muž. Strhující vyprávění, využívající výpovědi obviněného muže a policejní nahrávky, zaznamenává postup vyšetřování a následující události. (Vítězný dokument Prix Italia a Prix Europa 2014.)
ČTVRTEK 19. BŘEZNA
9:30 ČRo Vltava – Václav Vokolek: Jaro a jeho rovnodennost
Vyprávění básníka a výtvarníka v autorské interpretaci. Režie Dimitrij Dudík.
18:30 ČRo Vltava – Jón Kalman Stefánsson: Ráj a peklo (1/10)
Četba na pokračování z románu islandského autora. Z překladu Marty
Bartoškové připravila Vladimíra Bezdíčková. Účinkuje Ladislav
Mrkvička. Režie Hana Kofránková.
Vysílá se každý den ve stejném čase.
20:00 ČRo Vltava – Ephraim Kishon: Sallach
Jak získat peníze na věno v kibucu, kde všichni pracují zadarmo? Rozhlasová hříčka izraelského humoristy. Přeložil Miloš Veselý. Hudební improvizace Alžběta Rejšková. Dramaturg Hynek Pekárek. Režie Josef Červinka. Osoby a obsazení: Sallach Šabati (Josef Somr), paní Šabatiová, jeho žena (Růžena Merunková), Chabuba, jeho dcera (Věra Hučínová), Sigi (Lukáš Hlavica), Neumann (Jiří Hálek), Frieda (Marie Marešová), Čečik (Václav Vydra), Bačeva (Vida Neuwirthová), Goldstein (Jaroslav Kepka), Gula (Jaroslava Drmlová) a další. Natočeno v roce 1992.
PÁTEK 20. BŘEZNA
9:30 ČRo Vltava – Eduard Bass: Lili
Vzácný šperk v zásuvce nočního stolku slečny Lili v místním nevěstinci dovede po ránu leckomu zamotat hlavu. Zvlášť když se ukáže, že byl ukradený. Malá společenská komedie českého humoristy. Dramaturg Hynek Pekárek. Režie Aleš Vrzák. Osoby a obsazení: Lili (Kateřina Brožová), Marcel de Laridal (Lukáš Hlavica), madam Tourloutonová (Valérie Zawadská), komisař Tourlouton (Miloš Hlavica) a Fancy (Lucie Trmíková). Natočeno v roce 1995.
12:10 ČRo Vltava – Dobře temperovaný klavír Johanna Sebastiana Bacha a Svjatoslava Richtera
O Bachově díle a jeho interpretaci hovoří a na osobní setkání s pianistou Svjatoslavem Richterem vzpomínají klavírista prof. Jaroslav Jiránek a cembalista Jaroslav Tůma. Připravila a uvádí Vladimíra Lukařová.
20:00 ČRo Vltava – Páteční večer
Příběh nedokončeného obrazu? Kompozice vyprávění, vzpomínek, dopisů, esejů, fejetonů a recenzí o životě a tvorbě průkopníka moderní fotografie 20. století Jaromíra Funkeho. S fotografovou dcerou Miloslavou Rupešovou připravil Jiří Kamen.
22:00 ČRo Vltava – Ajznbon – Pražské vlaky
Zvuky, které neumíme poslouchat. Volný zvukový komentář. Terénní nahrávky z prostředí vlaků, železnic, perónních amplionů i železničních mostů. Připravil Michal Rataj. Natočeno v roce 2015.
23:15 ČRo Vltava – Hudební fórum speciál
Agon Orchestra – 30 let. Miroslav Šimáček: Tvrdej život. – Filip Topol: Prší. – Žiletky. – Milan Hlavsa: Slavná Nemesis. – Kázání na hoře. – Hrůzy. – Dg307: Vrost do stromu. – Milan Hlavsa: Papírová země. – Michal Nejtek: Gratias. – Kilhets: Carduelis Remix. Skladby pražských rockerů v interpretaci Agon Orchestra uvádí Ivan Bierhanzl se svým hostem, překladatelem a hudebním publicistou Josefem Rauvolfem.
SOBOTA 21. BŘEZNA
6:30 ČRo Vltava – Opožděné rozhovory
Jan Hůla rozmlouvá s Milanem Jungmannem. Portréty spisovatelů, vědců, publicistů a politiků, kteří v éře normalizace nemohli veřejně vystoupit. Pořad měl premiéru 22. 3. 1990.
11:30 ČRo Vltava – Zdeněk Matěj Kuděj: Světoví lidé
Povídka českého spisovatele. Připravila Jana Doležalová. Účinkuje Josef Somr. V roce 2008 natočil režisér Vlado Rusko.
12:10 ČRo Vltava – Hudební galerie
Záznam koncertu z festivalu v Ambronay. 27. září 2014 zde vystoupily sopranistky Barbara Kusa a Anne Magouët, mezzosopranistka Sarah Brenton a soubor Les Folies francoises. Na programu lekce temných hodinek Svatého týdne Alessandra Scarlattiho. Provedení řídil Patrick Cohën-Akenine.
13:05 ČRo Dvojka – Jules Verne: Vynález zkázy (1/2)
Dvoudílnou hru na motivy stejnojmenného románu Julese Verna s použitím překladu Anny Kučerové napsal Ondřej Neff. Hudba Petr Mandel. Dramaturg Ivan Hejna. Dramaturg Ivan Hejna. Režie Jiří Horčička. Účinkují: Antonín Molčík, Jiří Plachý, Martin Štěpánek, Ilja Racek a Ivan Trojan. Natočeno v roce 1996.
14:00 ČRo Vltava – Eduardo de Filippo: Filumena Marturano
Když ani po letech známosti muž nepožádá o ruku, vyřeší to jedině „svatba po italsku“. Komedie. Přeložil Oldřich Kautský. Rozhlasová úprava a režie Lída Engelová. Dramaturg Hynek Pekárek. Osoby a obsazení: Filumena (Simona Stašová), Domenico (Viktor Preiss), Alfredo (Jaroslav Satoranský), Rosalia (Miroslava Pleštilová), Umberto (Jan Meduna), Riccardo (Marek Holý), Michelle (Lukáš Jurek), Nocella (Ladislav Županič), Diana (Lucie Pernetová) a pikolík (Viktor Dvořák). Natočeno v roce 2011.
15:06 ČRo Vltava – Hudební galerie
Záznam koncertu ze Sixtinské kaple. 28. června 2014 zde vystoupil místní sbor společně s Moskevským synodálním sborem. Na programu skladby G. P. da Palestriny, Dmitrije Bortňanského a dalších.
16:00 ČRo Vltava – Den staré hudby EBU
Diaphonia – zrod polyfonie. Záznam vystoupení vokálního souboru Tiburtina Ensemble v pražském kostele sv. Šimona a Judy 20. ledna 2015 v rámci cyklu FOK „Stará hudba“. Skladby akvitánské polyfonie, notredamské školy a z hudebních pramenů Musica Enchiriadis a Codex Callixtinus zazněly pod uměleckým vedením Barbory Kabátkové. Připravila a uvádí Lucie Hradilová, režijní spolupráce Wanda Dobrovská.
17:45 ČRo Vltava – Jam Session s Františkem Gellnerem
Pásmo z veršů českého básníka, který zahynul na bojišti 1. světové války a z ohlasů jeho poezie u mladších básníků a hudebníků. Připravil a komentář čte Petr Adámek. Účinkují Ondřej Brousek a Marek Holý. Hudební spolupráce Aleš Opekar. Režie Petr Mančal.
19:00 ČRo Vltava – Josef Mysliveček: Olimpiade
Opera seria na Metastasiovo libreto o třech dějstvích. Záznam představení ze Stavovského divadla v Praze z 6. května 2013. Osoby a obsazení: Clistene (Johannes Chum), Aristea, jeho dcera (Simona Houda-Šaturová), Megacle (Raffaella Milanesi), Licida, Megaclův přítel (Tehila Nini Goldstein), Argene, krétská šlechtična (Sophie Harmsen), Aminta, Licidiova vychovatelka (Krystian Adam), Alcandro, Clistenův důvěrník (Helena Kaupová), sborový kvartet (Alena Hellerová, Jan Mikušek, Václav Čížek, Tomáš Král). Collegium 1704 řídí Václav Luks. Připravili Dagmar Henžlíková a Ivan Ruml.
20:00 ČRo Dvojka – Studio Retro
Týdeník na rozhraní současnosti a minulosti. Z archivu Českého rozhlasu, ale třeba i ze vzpomínek rozhlasových tvůrců či dalších pramenů vybírá a uvádí Tomáš Černý. Spisovatelka Jindřiška Smetanová nám poví, jak se na Kampě spolehlivě pozná jaro. O jaru uslyšíme také od Karla Čapka, respektive Karla Högera. Na jaře roku 1957 také vzniklo rozhlasové pásmo vyprávění o uměleckých a životních začátcích Růženy Naskové, Eduarda Kohouta, Františka Smolíka, Josefa Skupy a mnoha dalších.
22:00 ČRo Dvojka – Josef Pecinovský: Index vitality
Dramatizace Jan Míka. V režii Luboše Koníře účinkují Jan Dvořák, Martin Hruška, Jaroslava Červenková a Mário Kubec. (ČRo České Budějovice)
NEDĚLE 22. BŘEZNA
6:35 ČRo Vltava – Henri Frédéric Amiel: O hledání životní pravdy
Z překladu Jiřího Navrátila připravil Václav Cibula. Účinkuje Josef Somr. Režie Jan Tůma.
8:05 ČRo Dvojka – Toulky českou minulostí
Svou violu jsem naladil co možná nejhlouběji. 1030. schůzku nad knihou Petra Hory-Hořejše připravil Josef Veselý.
10:30 ČRo Vltava – Michal Lázňovský: Případ Martina Guerra (2/3)
Příběh o záměně identity inspirovaný procesem, který vešel do dějin evropské justice. Hudba Petr Mandel. Dramaturg Hynek Pekárek. Režie Vlado Rusko. Osoby a obsazení: soudce Jean de Coras (Viktor Preiss), Francois de Ferrieres (Michal Pavlata), Le Sueur (Kryštof Hádek), Bertranda Rolsová (Jana Stryková), Arnold z Tilhu (David Novotný), Pierre Guerre (Jan Vlasák), Jeanne (Lucie Štěpánková), Martin Guerre (Ivan Řezáč), Kateřina Boeriová (Jana Drbohlavová), švec (Jan Szymik) a podomek (Stanislav Majer). Natočeno v roce 2012.
11:30 ČRo Vltava – Fonogramy
Návraty po stopách zvuku. Člověk mnohem snadněji ví, co nechce, nežli naopak. Úryvky ze vzpomínek básníka a překladatele Ludvíka Kundery vybral a uvádí Jiří Hubička.
13:00 ČRo Dvojka – Hopsavá pohádka
Původní rozhlasová pohádka o blechách. Napsala Andrea Hanáčková. Hudbu složil Richard Mlynář. Dramaturgyně Václava Ledvinková. Režie Michal Bureš. Účinkují Tereza Richtrová, Josef Pejchal, Luděk Eliáš, Tereza Sudolská, Zdeněk Junák, Josef Bartoň, Michal Bumbálek, Simona Peková, Hana Lančíková, Petr Kubes, Lenka Kočišová, Klára Klepáčková, Vlasta Hartlová, Naděžda Chroboková, Jiří Suchý, Vladimíra Včelná, Jiří Nebenführ, Roman Vencl, Tomáš David, Václav Bahník, Jaroslav Krejčí a další. Mistr zvuku Zdeněk Slavotínek, záznam a střih Zdeněk Prchlík, asistentka režie Jindřiška Zornová. Natočeno v Českém rozhlase Olomouc v roce 2012. (ČRo Olomouc)
14:00 ČRo Vltava – Když hudba ještě byla mojí maminkou
Literárně-hudební kompozici z veršů Jiřiny Salaquardové a hudby soudobých českých skladatelů připravil Ludvík Němec. Režie Radim Nejedlý. (Brno)
20:00 ČRo Vltava – Schůzky s literaturou
Již z dětství znám tu mléčnou běl. S básníkem Stanislavem Zedníčkem (1914–2002), plachým lyrikem z Vysočiny, po letokruzích jeho života a poezie. Z vyprávění, rozhovorů a autorského čtení, natáčených v průběhu 90. let v Zedníčkově domovském Hlinsku, připravil a režii má Miloš Doležal. Technická spolupráce Pavel Dejmek.
20:00 ČRo Dvojka – Jiří Hubička: Síla slova
Dramaturgie Jitka Škápíková. Režie Petr Mančal. Účinkují: Jiří Dvořák, Tereza Bebarová, Jiří Ornest, Petr Kostka, Jana Stryková, Daniel Šváb, Tomáš Karger, Pavel Soukup, Igor Bareš, Dana Černá, Petr Pelzer, Ming tang Qin, Lucie Roznětínská, Lucie Trmíková, Simona Vrbická-Koptová, Jitka Sedláčková a Michal Pavlata. Natočeno v roce 2009.
21:00 ČRo Vltava – Rondo
Bělohlávek diriguje Dvořáka a Martinů (6/9). Cyklus, v němž postupně zazní všechny symfonie a vybrané koncerty a další díla obou skladatelů. Bohuslav Martinů: Concertino pro klavír a orchestr (22 min). – Symfonické fantazie (29 min). – Antonín Dvořák: Symfonie č. 6 D dur op. 60 (45 min). Hrají Emil Leichner (klavír), Česká filharmonie a Symfonický orchestr BBC. Řídí Jiří Bělohlávek. Připravil a uvádí Bohuslav Vítek.